×

Ishonch telefoni:

(+998 71) 233-28-28


Kotibiyat

+998 71-233-80-98


Elektron-pochta: info@mfa.uz


Konsullik-huquqiy departanmenti

+998 71-236-27-07 (viza masalalari)

+998 71-233-36-03, +998 71-233-67-23 (fuqarolik, legalizatsiya va huquqiy yordam masalalari)

+998 71-236-37-54 (pasport bo‘limi)


Elektron pochta: consul@mfa.uz


Kontaktlar

Konsullik xizmati
O‘zbekistonga kirish vizasi – E-visa
11:29:09 (GMT +5), juma, 25 - sentabr 2020
Ovoz berishni yoqish Saytning mobil versiyasi Ko'zi ojizlar uchun

O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi

O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti virtual qabulxonasi O‘zbekiston Respublikasi vizasi Xorijga chiqayotgan O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari uchun eslatma va takliflar O‘zbekistonning xorijdagi konsullik muassasalari

Dolzarb masalalar


20 - dekabr 2019

22-dekabrdagi parlament saylovida O‘zbekistonning xorijda bo‘lib turgan fuqarolari qaysi nomzodga ovoz bera oladi?

O‘zbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasining qarorlari bilan mamlakatimizning xoriy davlatlardagi diplomatik vakolatxonalari va konsullik muassasalari huzurida tashkil etilgan saylov uchastkalari biriktirilgan saylov okruglaridan 2019-yil 22-dekabr kuni bo‘lib o‘tadigan sayloyda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputatligiga nomzodlar etib ro‘yxatga olinganlar:

Familiyasi, ismi, otasining ismi

Tug‘ilgan yili

Partiyaga mansubligi

Ish joyi va egallab turgan lavozimi

Yashash joyi

Nomzod ko‘rsatgan organning nomi


139-Oqtepa saylov okrugi (Toshkent shahri)

2-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Aqtau shahridagi (Qozog‘iston Respublikasi) Bosh konsulxonasi

5-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Turkmanistondagi elchixonasi (Ashxobod shahri)

9-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Qirg‘iziston Respublikasidagi elchixonasi (Bishkek shahri)

17-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Tojikiston Respublikasidagi elchixonasi (Dushanbe shahri)

34-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Qozog‘iston Respublikasidagi elchixonasi (Nursulton shahri)

35-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Olmaota shahridagi (Qozog‘iston Respublikasi) Bosh konsulxonasi


Alimov Kamoljon Qobilovich

1980

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi “Sport” teleradiokanali” davlat unitar korxonasi “Sport” telekanali “Ta’lim, tarbiya va dam olish dasturlari” bosh muharriri o‘rinbosari

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi

Axmedov Durbek Kudratillayevich

1963

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi a’zosi

Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti prorektori, ilmiy-tadqiqot markazi direktori

Toshkent shahri

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi

Ayubdjanov Akrom Abbosovich

1982

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti bosh ilmiy xodimi

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi

Raximov Oybek Raimovich

1981

O‘zbekiston Ekologik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Devoni xodimi

Toshkent shahri

O‘zbekiston Ekologik partiyasi

Tulyaganova Xilola Toymasovna

1972

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi a’zosi

5-shahar tug‘ruq kompleksi bosh shifokori

Toshkent shahri

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi


140-Darxon saylov okrugi (Toshkent shahri)

8-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Germaniya Federativ Respublikasidagi elchixonasi (Berlin shahri)

10-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Belgiya Qirolligidagi elchixonasi (Brussel shahri)

11-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Polsha Respublikasidagi elchixonasi (Varshava shahri)

13-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Avstriya Respublikasidagi elchixonasi (Vena shahri)

20-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Jeneva shahridagi (Shveysariya Konfederatsiyasi) BMT bo‘linmasi va boshqa xalqaro tashkilotlardagi Doimiy vakolatxonasi

26-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Buyuk Britaniya va Shimoliy Irlandiya Birlashgan Qirolligidagi elchixonasi (London shahri)

27-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Ispaniya Qirolligidagi elchixonasi (Madrid shahri)

36-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Fransiya Respublikasidagi elchixonasi (Parij shahri)

39-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Italiya Respublikasidagi elchixonasi (Rim shahri)

47-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Frankfurt-Mayn shahridagi (Germaniya Federativ Respublikasi) Bosh konsulxonasi


Buriyev Zabardast Tojibayevich

1975

O‘zbekiston Ekologik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Genomika va bioinformatika markazi direktorining o‘rinbosari

Toshkent shahri

O‘zbekiston Ekologik partiyasi

Gulyamov Atabek Utkurbekovich

1964

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi a’zosi

“SHARQ” nashriyot-matbaa aksiyadorlik kompaniyasi bosh direktori

Toshkent shahri

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi

Zaxidov Erkin Agzamovich

1955

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Ion plazma va lazer texnologiyalar laboratoriya mudiri

Toshkent shahri

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi

Raximova Zulayxo Tulkinovna

1980

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi a’zosi

Mirzo Ulug‘bek tumani tibbiyot birlashmasi shifokori

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi

Shamutalova Shoxida Botirovna

1977

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi a’zosi

“Oila” ilmiy-amaliy tadqiqot markazining Toshkent shahar boshqarmasi boshlig‘i

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi


141-Temiryo‘lchi saylov okrugi (Toshkent shahri)

15-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Hindiston Respublikasidagi elchixonasi (Nyu-Dehli shahri)

22-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Pokiston Islom Respublikasidagi elchixonasi (Islomobod shahri)

30-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Mozori-Sharif shahridagi (Afg‘oniston Islom Respublikasi) konsulxonasi

45-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Eron Islom Respublikasidagi elchixonasi (Tehron shahri)

51-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Afg‘oniston Islom Respublikasidagi elchixonasi (Kobul shahri)


Abdullayeva Oydin Utamuradovna

1976

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston davlat konservatoriyasi kafedra mudiri

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi

Ganiyeva Firuza Taxirjanovna

1976

O‘zbekiston Ekologik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Ekologik partiyasi markaziy kengashi ijroiya qo‘mitasi devoni bo‘lim boshlig‘i

Toshkent shahri

O‘zbekiston Ekologik partiyasi

Mamatova Nodira Muxtarovna

1969

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi a’zosi

Toshkent davlat stomatologiya instituti “Stomatologiya va yuz-jag‘ jarrohligi ilmiy-amaliy markazi” direktori

Toshkent shahri

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi

Xalmuxamedova Nargiza Abbasxanovna

1972

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi a’zosi

Mirobod tumanidagi 1-oilaviy poliklinika bosh shifokori

Toshkent shahri

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi

Xudayberdiyev Alisher Tursunpulatovich

1968

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi a’zosi

Chirchiq qishloq xo‘jaligi texnikalari zavodi aksiyadorlik jamiyati bosh direktori maslahatchisi

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi


142-Qoraqamish saylov okrugi (Toshkent shahri)

1-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Birlashgan Arab Amirliklaridagi elchixonasi (Abu-Dabi shahri)

16-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Dubaydagi (Birlashgan Arab Amirliklari) Bosh konsulxonasi

21-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Jidda shahridagi (Saudiya Arabistoni Podshohligi) Bosh konsulxonasi

28-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining O‘mon Sultonligidagi elchixonasi (Maskat shahri)

49-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Kuvayt Davlatidagi elchixonasi (Al-Kuvayt shahri)

50-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Saudiya Arabistoni Podshohligidagi elchixonasi (Ar-Riyod shahri)


Babakulov Satiboldi Babanazarovich

1960

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi a’zosi

Toshkent shahar hokimligi huzuridagi Fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari xodimlarining malakasini oshirish bo‘yicha o‘quv kurslari direktori

Toshkent shahri

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi

Dostmuxamedov Xurshid Nabiyevich

1951

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi a’zosi

Erkin ijodkor

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi

Ishankulov Farxod Parmanovich

1986

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston “Adolat” SDP siyosiy kengashi raisi o‘rinbosari

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi

Muxamedov Sherzod Nurmuxamedovich

1983

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Respublikasi Xalq ta’limi vazirligi bo‘lim boshlig‘i

Toshkent shahri

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi

Xoldarova Indira Abdukarimovna

1985

O‘zbekiston Ekologik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Markaziy kengashi “Kamalak” bolalar tashkiloti raisi o‘rinbosari

Toshkent shahri

O‘zbekiston Ekologik partiyasi


143-Sanoat saylov okrugi (Toshkent shahri)

41-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Sankt-Peterburg shahridagi (Rossiya Federatsiyasi) Bosh konsulxonasi


Abdullayeva Muattarxon Ilyosovna

1972

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi a’zosi

Yashnobod tuman tibbiyot birlashmasi bosh shifokori

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi

Axmedjanova Mukaddas Vaxabovna

1969

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligi teatrlarni rivojlantirish boshqarmasi boshlig‘i

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi

Kan Vyacheslav Yurevich

1976

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi a’zosi

Bektemir tumanidagi MyWay Proforientation mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori

Toshkent shahri

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi

Kurbanov Xurshid Rashidovich

1984

Partiyasiz

Toshkent shahar adliya boshqarmasi Kadrlar bo‘limi boshlig‘i

Toshkent shahri

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi

Litvinova Olga Ivanovna

1967

Partiyasiz

Yashnabod tuman 166-umumta’lim maktabi direktori

Toshkent shahri

O‘zbekiston Ekologik partiyasi


144-Do‘mbirobod saylov okrugi (Toshkent shahri)

14-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Vladivostok shahridagi (Rossiya Federatsiyasi) Bosh konsulxonasi

18-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Yekaterinburg shahridagi (Rossiya Federatsiyasi) Bosh konsulxonasi

32-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Novosibirsk shahridagi (Rossiya Federatsiyasi) Bosh konsulxonasi

40-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Rostov-Don shahridagi (Rossiya Federatsiyasi) Bosh konsulxonasi

52-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Qozon shahridagi (Rossiya Federatsiyasi) Bosh konsulxonasi


Irgashov Ilxom Toxirovich

1988

O‘zbekiston Ekologik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi hududlar moliyasi bosh boshqarmasi bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari

Toshkent shahri

O‘zbekiston Ekologik partiyasi

Madraximova Feruza Ruzimbayevna

1988

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Ta’lim sifatini nazorat qilish davlat inspeksiyasi boshlig‘ining axborot siyosati bo‘yicha maslahatchisi

Toshkent shahri

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi

Raxmonov Dilshodjon Alidjonovich

1985

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Respublikasi Bank-moliya akademiyasi “Moliya” kafedrasi mudiri

Toshkent viloyati Qibray tumani

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi

Xusanova Muxtabar Akbarovna

1983

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputati

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi

Shukurov Jasur Nurillayevich

1975

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi a’zosi

“Asaka” ATB departamenti boshlig‘i o‘rinbosari

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi


145-Bodomzor saylov okrugi (Toshkent shahri)

31-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Rossiya Federatsiyasidagi elchixonasi (Moskva shahri)

54-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasi Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi huzuridagi Tashqi mehnat migratsiyasi agentligining Moskva shahridagi vakolatxonasi (Rossiya Federatsiyasi)


Maxmudova Umida Sultanovna

1970

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi a’zosi

Yunusobod tumanidagi 49-oilaviy poliklinika bosh shifokori

Toshkent viloyati, Zangiota tumani

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi

Siradjev Ilxom Toxirovich

1986

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Respublikasi Xalq ta’limi vazirligi boshqarma boshlig‘i

Toshkent shahri

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi

Tulyaganov Xojiakbar Taxirdjanovich

1979

Partiyasiz

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Devoni Matbuot kotibi

Toshkent shahri

O‘zbekiston Ekologik partiyasi

Fayziyeva Dilorom Xusnitdinovna

1962

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputati

Toshkent shahri

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi

Yakubdjanova Shaxnoza Agzambekovna

1969

Partiyasiz

O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi NNT boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi


146-Astrobod saylov okrugi (Toshkent shahri)

7-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Bangkok shahridagi (Tailand Qirolligi) Bosh konsulxonasi

19-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Indoneziya Respublikasidagi elchixonasi (Jakarta shahri)

25-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Malayziyadagi elchixonasi (Kuala-Lumpur shahri)

37-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Xitoy Xalq Respublikasidagi elchixonasi (Pekin shahri)

42-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Koreya Respublikasidagi elchixonasi (Seul shahri)

43-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Singapurdagi elchixonasi (Singapur shahri)

46-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Yaponiyadagi elchixonasi (Tokio shahri)

48-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Shanxay shahridagi (Xitoy Xalq Respublikasi) Bosh konsulxonasi

55-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasi Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi huzuridagi Tashqi mehnat migratsiyasi agentligining Kvandju shahridagi vakolatxonasi (Koreya Respublikasi)


Abdullayev Ilhom Zoirovich

1965

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Innovatsion rivojlanish, axborot siyosati va axborot texnologiyalari masalalari qo‘mitasi raisi

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi

Akaydinov Vorisxon Boriyevich

1979

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi a’zosi

Yakkasaroy tumani maktabgacha ta’lim bo‘limi mudiri

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi

Islamova Dilfuza Dilshodovna

1979

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi a’zosi

Toshkent shahar xalq ta’limi bosh boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari

Toshkent shahri

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi

Salimova Nigora Abdulkarimovna

1961

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi a’zosi

Uchtepa tumanidagi 107-umumta’lim maktabi direktori

Toshkent shahri

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi

Sarabekov A’zamjon Abdukadirovich

1987

Partiyasiz

Toshkent shahar adliya boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari

Toshkent shahri

O‘zbekiston Ekologik partiyasi


147-To‘qimachi saylov okrugi (Toshkent shahri)

6-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Ozarbayjon Respublikasidagi elchixonasi (Baku shahri)

24-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Ukrainadagi elchixonasi (Kiyev shahri)

29-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Belarus Respublikasidagi elchixonasi (Minsk shahri)

38-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Latviya Respublikasidagi elchixonasi (Riga shahri)


Akramov Muzaffar Maxkamovich

1985

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi markaziy kengashi ijro apparati rahbari

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi

Asatova Gulshan Sayitovna

1970

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi Markaziy kengashi sektor mudiri

Toshkent shahri

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi

Atadjanova Nodira Tuxtamuratovna

1971

O‘zbekiston Ekologik partiyasi a’zosi

Chilonzor tumani “Afina Konsalt” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori

Toshkent shahri

O‘zbekiston Ekologik partiyasi

Borisova Yelena Mixaylovna

1955

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi a’zosi

Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi bosh direktorining davolash ishlari bo‘yicha o‘rinbosari

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi

Gulyamov Sur’at Saydivaliyevich

1977

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi a’zosi

Toshkent pediatriya tibbiyot instituti ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori

Toshkent shahri

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi


148-Ko‘kcha saylov okrugi (Toshkent shahri)

3-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Turkiya Respublikasidagi elchixonasi (Anqara shahri)

4-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Afina shahridagi (Gretsiya Respublikasi) Bosh konsulxonasi

23-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Istanbul shahridagi (Turkiya Respublikasi) Bosh konsulxonasi


Abdullayeva Iroda Daronovna

1975

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi Shayxontohur tuman kengashi raisi

Toshkent shahri

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi

Babayev Karimjon Nabidjanovich

1968

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi a’zosi

“Alskom” sug‘urta kompaniyasi aksionerlik jamiyati bosh direktori maslahatchisi

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi

Baratov Dilshod Xamidullayevich

1983

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi a’zosi

Toshkent temir yo‘l muhandislari instituti ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektori

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi

Sanginov Saydirasul Saidakparovich

1955

O‘zbekiston Ekologik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Ekologik partiyasi markaziy kengashi ijroiya qo‘mitasi raisi o‘rinbosari

Toshkent shahri

O‘zbekiston Ekologik partiyasi

Xamidullayev Sanjar Asatullayevich

1976

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Inson huquqlari bo‘yicha Vakili (ombudsman) o‘rinbosari

Toshkent shahri

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi


149-Qo‘yliq saylov okrugi (Toshkent shahri)

44-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Isroil Davlatidagi elchixonasi (Tel-Aviv shahri)

53-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Misr Arab Respublikasidagi elchixonasi (Qohira shahri)


Agzamova Gulrux Anvarovna

1968

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston “Adolat” SDP siyosiy kengashi markaziy apparati bo‘lim mudiri

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi

Jumaboyev Akmal Muradovich

1987

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi markaziy kengashi raisining birinchi o‘rinbosari

Toshkent shahri

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi

Pulataxunov Shuxrat Karimovich

1969

O‘zbekiston Ekologik partiyasi a’zosi

“Musaffo obi hayot” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori

Toshkent shahri

O‘zbekiston Ekologik partiyasi

Ravshanov Alisher Xazratqulovich

1985

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi a’zosi

“Taraqqiyot strategiyasi” markazining jamoatchilik bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i

Toshkent shahri

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi

Xashimova Naima Abidovna

1967

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi a’zosi

Islom Karimov nomidagi Toshkent davlat texnika universiteti “Sanoat iqtisodiyoti” kafedrasi mudiri

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi


150-Shayxontoxur saylov okrugi (Toshkent shahri)

12-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Amerika Qo‘shma Shtatlaridagi elchixonasi (Vashington shahri)

33-saylov uchastkasi – O‘zbekiston Respublikasining Nyu-York shahridagi (Amerika Qo‘shma Shtatlari) Bosh Konsulxonasi


Abdullayev Baxtiyor Nigmatillayevich

1987

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi markaziy kengashi tashkiliy-nazorat va kadrlar bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i

Toshkent shahri

O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi

Jumayev Nodir Xosiyatovich

1976

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi a’zosi

O‘zbekiston Respublikasi Bank-moliya akademiyasi bank ishi kafedrasi professori

Toshkent shahri

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi

Kasimova Feruza Ergashovna

1969

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi a’zosi

Toshkent arxitektura qurilish instituti birlashgan kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi

Tursunova Gulchexra Xodjakbarovna

1966

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi a’zosi

«O‘zavtotranstexnika» davlat unitar korxonasi direktori o‘rinbosari

Toshkent shahri

O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi

To‘raqulov Zoxid Abdumalik o‘g‘li

1983

O‘zbekiston Ekologik partiyasi a’zosi

Respublika “Ma’naviyat va ma’rifat” markazi Toshkent shahar bo‘limi rahbari

Toshkent shahri

O‘zbekiston Ekologik partiyasi



Marta o`qilgan: 2518