×

Ishonch telefoni:

(+998 71) 233-28-28


Kotibiyat

(+998 71) 239-14-27

Faks: +(998 71) 239-15-17


Elektron-pochta: info@tiv.uz


Konsullik boshqarmasi

(+998 71) 233-73-40, 236-27-07 (viza masalalari)

(+998 71) 232-17-30, 233-36-03 (fuqarolik, legalizatsiya va huquqiy yordam masalalari)

(+998 71) 236-37-54 (pasport bo‘limi)

(+998 71) 233-35-58 (konsullik muassasalalari bilan ishlash)


Elektron pochta: consul@mfa.uz


Kontaktlar

Konsullik xizmati
O‘zbekistonga kirish vizasi – E-visa
07:59:47 (GMT +5), payshanba, 19 - sentabr 2019
Ovoz berishni yoqish Saytning mobil versiyasi Ko'zi ojizlar uchun

O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi

O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti virtual qabulxonasi O‘zbekiston Respublikasi vizasi Xorijga chiqayotgan O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari uchun eslatma va takliflar O‘zbekistonning xorijdagi konsullik muassasalari

Dolzarb masalalar


29 - avgust 2019

Oʻzbekiston Ryespublikasi davlat mustaqilligining yigirma sakkiz yilligi munosabati bilan harbiy xizmatchilar va huquqni muhofaza qilish organlari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

Mamlakat Qurolli Kuchlarining jangovar tayyorgarligini oshirishdagi xizmatlari, milliy manfaatlarimizni himoya qilish va tinchlikni taʼminlash, barqarorlik va jamoat tartibini mustahkamlash borasidagi xizmat burchini bajarish chogʻida mardlik, jasorat va fidoyilik koʻrsatgani uchun quyidagilar mukofotlansin:

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan

Tillavoldiyev Adxamjon – Namangan viloyati Davlat soliq boshqarmasi boshligʻi

I darajali “Shon-Sharaf” ordeni bilan

Abdullaxanov Ravshan Narimanovich – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati harbiy xizmatchisi

II darajali “Shon-Sharaf” ordeni bilan

Yoziyev Gayratulla Xabibullayevich – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati harbiy xizmatchisi

Eshmatov Aliyor Tuxtaboyevich – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati harbiy xizmatchisi

“Mardlik” ordeni bilan

Abdiyev Ravshan Rustamovich – Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandiri

Aripov Toxir Tulkinovich – Toshkent viloyati Ichki ishlar bosh boshqarmasi boshligʻi

Greshkevich Sergey Sergeyevich – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati harbiy xizmatchisi

Qodirov Gʻayrat Toirovich – Jizzax viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshligʻi

Mamatov Raxmat Toshnazarovich – Fargʻona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshligʻi

Ravshanov Farrux Boypulotovich – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati harbiy xizmatchisi

Xolnazarov Ildar Kamilovich – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qoʻshinlari mintaqaviy shtabi boshligʻi

“Doʻstlik” ordeni bilan

Giyasov Shaxrux Kamalitdinovich – Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Xalqaro hamkorlik boshqarmasi boshligʻi

Davletov Bexzod Xalikovich – Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Chirchiq oliy tank qoʻmondonlik–muhandislik bilim yurti kafedrasi sikl boshligʻi

Korablyova Nadejda Vladimirovna – Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi X.Sulaymonova nomidagi Respublika sud ekspertiza markazi laboratoriya bosh eksperti

Murtazayeva Natalya Shavkatovna – Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi boshqarmasi boʻlinma boshligʻi

Rashidova Nadira Ilxamovna – Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi Huquqiy xizmatni davlat tomonidan tartibga solish boshqarmasi bosh konsultanti

Seitov Azat Amanbayevich – Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasining Qoraqalpogʻiston Respublikasi Moʻynoq tumanini rivojlantirish boʻyicha qonunchilik ijrosi ustidan nazorat boshqarmasi katta prokurori

Fayziyev Xamza Xakimovich – Buxoro viloyat prokuraturasi jinoiy sud ishini yuritishda prokuror vakolatlarini taʼminlash boʻlimi boshligʻi

Shishlyannikov Aleksandr Vladimirovich – Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari Akademiyasi katta ilmiy xodimi

“Jasorat” medali bilan

Abduraxmanov Abdurasul Nosirjon oʻgʻli – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati harbiy xizmatchisi

Abishov Azamat Normamatovich – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qoʻshinlari mintaqaviy shtabi chegara posti boshligʻi

Babajanov Bekpoʻlat Sapa oʻgʻli – Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism otryadi komandiri

Vafayev Artur Kadamovich – Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism eskadrilyasi komandirining oʻrinbosari

Djaxanov Rustamxon Payzullaxonovich – Fargʻona viloyati Toshloq tumani ichki ishlar boʻlimi profilaktika inspektori

Djumabayev Abdurasul Shodmonkulovich (marhum) – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qoʻshinlari mintaqaviy shtabi feldsheri

Jumabayev Mansur Shuxratovich – Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruhi mutaxassisi

Jumaboyev Lochinbek Baxtiyorjon oʻgʻli – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qoʻshinlari mintaqaviy shtabi mutaxassisi

Islamov Shaxobiddin Sharofiddinovich – Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism batareyasi komandiri

Ismoilov Avazbek Abdumutalibovich – Andijon viloyati Buloqboshi tumani ichki ishlar boʻlimi terrorizm va ekstremizmga qarshi kurashish guruhi katta tezkor vakili

Kobilov Ulugbek Soibovich – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati harbiy xizmatchisi

Mengliyev Sayfullo Eshquvatovich – Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh texnigi

Nurazizov Radjapbay Kupalbekovich – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati harbiy xizmatchisi

Samatov Sardor Nozim oʻgʻli – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati harbiy xizmatchisi

Sobitov Rasuljon Valijonovich – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati harbiy xizmatchisi

Tleumuratov Sharafuddin Uralbayevich – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati harbiy xizmatchisi

Toshboyev Mehriddin Normurod oʻgʻli – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qoʻshinlari mintaqaviy shtabi chegara posti mutaxassisi

Xolmatov Urol Raxmonovich – Jizzax viloyati Sharof Rashidov tumani ichki ishlar boʻlimi jinoyat qidiruv boʻlinmasi katta tezkor vakili

Farmonov Oybek Rustamjonovich – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati harbiy xizmatchisi

Yuldashev Maulenbek Jurabekovich – Toshkent viloyati Zangiota tumani ichki ishlar boshqarmasi profilaktika inspektori

Usmanbekov Nasirbek Ismailovich – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qoʻshinlari qoʻmondonining birinchi oʻrinbosari

“Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan

Abdullayev Qobuljon Abdujambulovich – Fargʻona viloyati Furqat tumani Davlat soliq inspeksiyasi boshligʻi

Axnazarov Marat Istakovich – Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari Toshkent harbiy okrugi boshqaruv apparati boshqarmasi boshligʻi

Ismoilov Abduvoxid Salomovich – Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Huquqbuzarliklar profilaktikasi bosh boshqarmasi boshligʻi

Karimov Mirnumon Xudoyqulovich – Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism sexi chilangar-taʼmirlovchisi

Qilicheva Raʼno Hamidovna – Samarqand viloyati Ichki ishlar boshqarmasi huquqbuzarliklar profilaktikasi boshqarmasi voyaga yetmaganlar va yoshlar oʻrtasida huquqbuzarliklar profilaktikasini tashkil etish boʻlinmasining katta inspektori

Kodirov Jamshed Sobirjonovich – Samarqand shahar boʻyicha Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi boshligʻi

Qurbanov Xurshidbek Xidirnazarovich – Oʻzbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Qoraqalpogʻiston Respublikasi favqulodda vaziyatlar boshqarmasi boʻlim boshligʻi

Malikov Abdimajit Chutbayevich – Surxondaryo viloyati Shoʻrchi tumani Davlat soliq inspeksiyasi boshligʻi

Nasrulloyev Hayotjon Xabibulloyevich – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat soliq qoʻmitasi huzuridagi Yangi texnologiyalar ilmiy–axborot markazi direktori

Ochilov Raximjon Uktamovich – Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism komandiri

Ochilov Shavkat Ochilovich – Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism qorovul boshligʻi

Razzaqov Hasanboy Mirzayevich – Oʻzbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Andijon viloyati favqulodda vaziyatlar boshqarmasi bosh inspektori

Raximov Djumabay – Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Harbiy–texnika instituti kafedrasi dotsenti

Roʻzimov Qudrat Kenjayevich – Oʻzbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Xorazm viloyati yongʻin xavfsizligi boshqarmasi boʻlinma komandiri

Saydaliyev Xolmatjon Axmatovich – Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Yoʻl harakati xavfsizligi bosh boshqarmasi boshligʻi

Tajibekov Yesengeldi Saparbekovich – Oʻzbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Qoraqalpogʻiston Respublikasi Yongʻin xavfsizligi boshqarmasi boʻlinma komandiri

Umarxonov Azizxon Sharipxonovich – Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi boshligʻining jamoat tartibini saqlash boʻyicha oʻrinbosari

Usmanov Shermuxammad Kurvanbayevich – Andijon viloyat prokuraturasi sud hujjatlari va boshqa organlar hujjatlarini ijro etishda qonunchilik ijrosi ustidan nazorat boʻlimi boshligʻi

Usmonov Bekmurod Temirovich – Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi batalyoni guruhi xodimi

Fayziyev Olim Mardonovich – Buxoro viloyati Ichki ishlar boshqarmasi Transportda xavfsizlikni taʼminlash boshqarmasi boshligʻi

Xakimov Alisher Nuriddinovich – Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruhi komandirining oʻrinbosari

Xodjimuratov Shamsiddin Karimkulovich – Oʻzbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Sirdaryo viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi nazorat xizmatining bosh inspektori

Xudayarov Djurabek Umaraliyevich – Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi boshqarma katta ofitseri

Choriyev Murodali Barataliyevich – Surxondaryo viloyati Davlat bojxona boshqarmasi “Boldir” temir yoʻl chegara bojxona posti boshligʻi

Eshmurodov Baxodir Tursunkulovich – Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism laboratoriya boshligʻi

“Shuhrat” medali bilan

Absalamov Baxtiyor Nabiyevich – Jizzax viloyati Doʻstlik tumani Davlat soliq inspeksiyasi hisobotlar va byudjet daromadlarini prognozlashtirish sektori bosh davlat soliq inspektori

Akbarov Dilshodjon Jakbarovich – Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari Kichik mutaxassislarni tayyorlash markazi sikli katta oʻqituvchisi

Ashirbayev Odilbek Aminbayevich – Qoraqalpogʻiston Respublikasi Amudaryo tumani Davlat soliq inspeksiyasi boshligʻining birinchi oʻrinbosari

Ashurova Maʼmura Abdirasulovna – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qoʻshinlari tezkor guruhi nazoratchisi

Berdikulov Sirojjon Nasipkulovich – Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi sikl boshligʻi

Djurayev Bozarbay Abdukulovich – Sirdaryo viloyati Davlat soliq boshqarmasi ichki audit boʻlimi boshligʻi

Ziganshina Guzal Ravilevna – Fuqarolik ishlari boʻyicha Toshkent shahar sudining sudyasi

Zokirov Azizjon Abdipattoyevich – Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruhi seksiya komandiri

Imamov Fayoz Akbarovich – Samarqand viloyati Davlat soliq boshqarmasi ichki audit boʻlimi boshligʻi

Kambarov Maxmudjan Raxmatovich – Toshkent viloyati Toshkent tuman prokurorining katta yordamchisi

Qobilov Sanjar Salimovich – Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruhi toʻp komandiri

Qoʻziboyev Iskandar Faxriddinovich – Oʻzbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Toshkent viloyati favqulodda vaziyatlar boshqarmasi Yangiyoʻl tumani favqulodda vaziyatlar boʻlimi katta ofitseri

Nurlipesov Amir Otepovich – Qoraqalpogʻiston Respublikasi maʼmuriy sudining sudyasi

Ollazarov Toʻlqinbek Qadamboyevich – Xorazm viloyati Xiva tumani ichki ishlar boʻlimi profilaktika katta inspektori

Raximov Shukurillo Ruzmamatovich – Oʻzbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Xorazm viloyati favqulodda vaziyatlar boshqarmasi boshligʻining oʻrinbosari – boʻlim boshligʻi

Sattarov Muzaffar Shanozarovich – Qashqadaryo viloyati Nishon tumani ichki ishlar boʻlimi profilaktika katta inspektori

Skvorsova Irina Yevgenyevna – Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy sud–tibbiy va patologik anatomiya laboratoriyasi laboratoriya mudirasi

Sodikova Shaxnoza Xashimovna – Toshkent viloyati Ichki ishlar bosh boshqarmasi huquqbuzarliklar profilaktikasi boshqarmasi boshligʻining oʻrinbosari – xotin–qizlar masalalari boʻyicha boʻlim boshligʻi

Ulugov Kaxramon Xudaynazarovich – Surxondaryo viloyati Jarqoʻrgʻon tumani ichki ishlar boʻlimi profilaktika katta inspektori

Urazmetov Maxmud Babajanovich – Qoraqalpogʻiston Respublikasi Beruniy tumani ichki ishlar boʻlimi huquqbuzarliklar profilaktikasi katta inspektori

Urinov Sanjarbek Botirjon oʻgʻli – Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism vzvodi komandirining oʻrinbosari

Fayzullayev Farrux Sharofovich – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat bojxona qoʻmitasi Bojxona toʻlovlari boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari

Xatamov Ibroxim Abduxakimovich – Toshkent viloyati Nurafshon shahar adliya boʻlimi boshligʻi

Xolmatov Oybek Odilevich – Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruhi yoʻriqchisi–toʻp komandiri

Xoʻjanazarova Maksuda Muxammadiyevna – Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi huquqbuzarliklar profilaktikasi boshqarmasi boshligʻining oʻrinbosari

Shaynazarov Isroil Muradullayevich – Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Qorovul qoʻshinlari harbiy qismi texnik nazorat boʻlimi boshligʻi

Shirinov Shermamat Turakulovich – Navoiy viloyati Navbahor tumani ichki ishlar boʻlimi profilaktika inspektori

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.MIRZIYOYEV

Toshkent shahri,

2019-yil 28-avgust



Marta o`qilgan: 249