×

Ishonch telefoni:

(+998 71) 233-28-28


Kotibiyat

+998 71-233-80-98


Elektron-pochta: info@mfa.uz


Konsullik-huquqiy departanmenti

+998 71-236-27-07 (viza masalalari)

+998 71-233-36-03, +998 71-233-67-23 (fuqarolik, legalizatsiya va huquqiy yordam masalalari)

+998 71-236-37-54 (pasport bo‘limi)


Elektron pochta: consul@mfa.uz


Kontaktlar

Konsullik xizmati
O‘zbekistonga kirish vizasi – E-visa
20:32:29 (GMT +5), juma, 18 - sentabr 2020
Ovoz berishni yoqish Saytning mobil versiyasi Standart versiyasi

O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi

O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti virtual qabulxonasi O‘zbekiston Respublikasi vizasi Xorijga chiqayotgan O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari uchun eslatma va takliflar O‘zbekistonning xorijdagi konsullik muassasalari

Dolzarb masalalar


24 - sentabr 2016

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini o‘tkazuvchi okrug saylov komissiyalarining shaxsiy tarkibini tasdiqlash to‘g‘risida

O‘zbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasining qarori

O‘zbekiston Respublikasining “O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi to‘g‘risida”gi Qonuni 4, 15, 181 va 19-moddalariga muvofiq hamda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi, xalq deputatlari viloyatlar va Toshkent shahar Kengashlarining tavsiyalariga asosan O‘zbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasi qaror qiladi:

1.O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini o‘tkazuvchi 14 ta okrug saylov komissiyalarining quyidagi shaxsiy tarkibi tasdiqlansin:

1-Qoraqalpog‘iston okrug saylov komissiyasi

(Yoshlar markazi binosi, Nukus shahri, Qoraqalpog‘iston ko‘chasi, 23-uy, telefonlar: 0-361 226-58-08, 226-58-09)

Raisi

1.

Jalmenov Ulikbek Abilayevich

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi raisi

Rais o‘rinbosari

2.

Utemuratova Sapargul Shamshetovna

Qoraqalpoq davlat universiteti “Huquqshunoslik” kafedrasi dotsenti

Kotibi

3.

Daniyarov Abatbay Saparbayevich

“Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Qoraqalpog‘iston Respublikasi kengashi raisi

A’zolari

4.

Allabergenova Nilufar Reimbayevna

“Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Qoraqalpog‘iston Respublikasi kengashi huquq maslahatchisi

5.

Asanov Ulugbek Jadigerovich

Qoraqalpoq davlat universiteti “Muhandislik kommunikatsiyalar qurilishi” kafedrasi assistenti

6.

Bekmuratova Venera Djoldasbayevna

“Progress” ta’lim va rivojlantirish markazi ingliz tili o‘qituvchisi

7.

Djumanazarov Sultanbay Iskandarovich

Qoraqalpog‘iston Respublikasi “Qishloqxo‘jalikkimyo” hududiy aksiyadorlik jamiyati Ellikqal’a tumani filiali mudiri

8.

Kadirov Kuvondik Ayitbayevich

Nukus davlat pedagogika instituti ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektori

9.

Karimov Kenes Aytmuratovich

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Yozuvchilar uyushmasi raisi

10.

Kutlimuratova Zamira Kojabayevna

Nukus shahridagi “Qutli makan” mahalla fuqarolar yig‘ini raisi

11.

Shamuratov Rustam Azatovich

To‘rtko‘l tumani moliya bo‘limi boshlig‘i

2-Andijon okrug saylov komissiyasi

(Andijon viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi binosi, Andijon shahri, Alisher Navoiy shoh ko‘chasi, 32-uy, telefonlar: 0-374 223-08-90, 223-08-91, 223-08-92)

Raisi

1.

Mirzayev Oboqul

“Andijonfuqaroloyiha” mas’uliyati cheklangan jamiyati raisi

Rais o‘rinbosari

2.

Rizayev Kadirjan Faziljanovich

“Mahalla” xayriya jamoat fondi Andijon viloyati bo‘limi boshqaruvi raisi

Kotibi

3.

Boboyeva Dilorom Sobitxonovna

Marhamat tumanidagi 14-maktab direktori

A’zolari

4.

Baxriddinova Shaxnozaxon Shukurullayevna

Andijon iqtisodiyot kasb-hunar kolleji o‘qituvchisi

5.

Ikromov Shukirillo Avazbekovich

Oltinko‘l tumanidagi 40-maktab direktori

6.

Kamolova Munojatxon Jaloldinovna

Andijon viloyati teleradiokompaniyasi muharriri

7.

Rasulov Baxtiyor Maxmudjonovich

Andijon davlat universiteti ilmiy ishlar bo‘yicha prorektori

8.

Umurzaqova Muborakxon Ergashboyevna

Andijon tibbiyot kolleji o‘qituvchisi

9.

Chunaxunov Baxodir Yuldashevich

Andijon shahridagi Habibiy nomli mahalla fuqarolar yig‘ini raisi

10.

Xakimov Dilshodbek Mamadaliyevich

Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Andijon filiali direktori

11.

Qobulov Otabek Ismatullayevich

Oltinko‘l tumani Fermerlar kengashi raisi

3-Buxoro okrug saylov komissiyasi

(Buxoro viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi binosi, Buxoro shahri, Alisher Navoiy shoh ko‘chasi, 3-uy, telefonlar: 0-365 223-15-45, 223-15-35)

Raisi

1.

Daminov Mirzoxid Islomovich

Buxoro viloyati xalq ta’limi boshqarmasi boshlig‘i

Rais o‘rinbosari

2.

Tursunov Kaxramon Sodikovich

Buxoro davlat tibbiyot instituti “Ijtimoiy fanlar” kafedrasi mudiri

Kotibi

3.

To‘xtamishova Saltanat Boltayevna

Jondor tumanidagi sanoat, transport va aloqa kasb-hunar kolleji o‘qituvchisi

A’zolari

4.

Axatova Lola Xusenovna

Buxoro shahridagi 32-maktab direktori

5.

Axmedova Dilbar Rustamovna

Buxoro viloyati “Ona va bola” skrining markazi direktori

6.

Barotov G‘olibjon Nutfilloyevich

“Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Buxoro viloyati kengashi raisi o‘rinbosari

7.

Bafoyev Feruz Murtazoyevich

Buxoro muxandislik texnologiya instituti “Tarix” kafedrasi dotsenti

8.

Boboyev Mansur Toshpo‘latovich

Buxoro shahridagi 25-maktab direktori

9.

Istamov Lochin O‘ktamovich

Vobkent tumanidagi qishloq xo‘jalik kasb-hunar kolleji direktori o‘rinbosari

10.

Ne’matov G‘anisher Dilmurodovich

Ta’lim, fan va madaniyat xodimlari kasaba uyushmasi Shofirkon tumani kengashi raisi

11.

Shodiyeva Ozoda Shokirovna

Buxoro shahridagi 23-maktab direktori o‘rinbosari

4-Jizzax okrug saylov komissiyasi

(Respublika Ma’naviyat targ‘ibot markazi Jizzax viloyati bo‘limi binosi, Jizzax shahri, Sharof Rashidov shoh ko‘chasi, 70-uy, telefonlar: 0-372 226-58-12)

Raisi

1.

Sattarov Abdumajid Sattarovich

“Mahalla” xayriya jamoat fondi Jizzax viloyati bo‘limi boshqaruvi raisi

Rais o‘rinbosari

2.

Aripova Mamlakat Abdullayevna

“Sog‘lom avlod uchun” xalqaro xayriya fondi Jizzax viloyati hududiy filiali direktori

Kotibi

3.

Jabborov Eldor Furqatovich

Fuqarolik jamiyati shakllanishini monitoring qilish mustaqil instituti Jizzax viloyati hududiy bo‘linmasi katta mutaxassisi

A’zolari

4.

Abduraxmonova Saboxat Abduqaharovna

Yangiobod tumani ma’naviyat targ‘ibot markazi rahbari

5.

Jabborov Ergash Omonovich

Jizzax viloyati xalq ta’limi boshqarmasi boshlig‘i

6.

Kamolov Tursunboy Nabixo‘jayevich

“Jizzax haqiqati” gazetasi bo‘lim muharriri

7.

Matniyozov Bakdurdi Ibragimovich

Jizzax politexnika institutining moliyaviy-iqtisodiy ishlar bo‘yicha prorektori

8.

Musurmanova Mariya Burxanovna

Jizzax viloyati pedagoglarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish institutining ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektori

9.

Umarov Shuxrat Xabibovich

“Jizzax akkumulyator zavodi” aksiyadorlik jamiyati bosh muhandisi

5-Navoiy okrug saylov komissiyasi

(“Farhod” madaniyat saroyi binosi, Navoiy shahri, Xalqlar do‘stligi shoh ko‘chasi, 58-uy, telefonlar: 0-436 223-50-00)

Raisi

1.

Isokov Normurod Isroilovich

“Mahalla” xayriya jamoat fondi Navoiy viloyati bo‘limi boshqaruvi raisi

Rais o‘rinbosari

2.

Axmedov Xusniddin Aliqulovich

Navoiy davlat konchilik institutining ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektori

Kotibi

3.

Ro‘ziqulov Faxriddin Rasulovich

Navoiy viloyati pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti rektori

A’zolari

4.

Bo‘ronov Azamat Burxonovich

Karmana tumanidagi “Arabxona” mahalla fuqarolar yig‘ini raisi

5.

Jurayev Baxodir Ibragimovich

“Navoiy kon-metallurgiya kombinati” davlat korxonasi elektr tarmoqlari va podstansiyalar sexi boshlig‘i

6.

Irgasheva Nilufar O‘ralovna

Navoiy shahar 1-oilaviy poliklinika bosh shifokori

7.

Tuxfatulina Dilyara Temirovna

Navoiy shahridagi 7-maktab direktori

8.

Eraliev Xo‘rozboy Ergashevich

Navoiy davlat pedagogika instituti qoshidagi akademik litseyning o‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari

9.

Egamberdiyeva Sayyora Raxmatovna

Xatirchi tibbiyot kolleji direktorining o‘rinbosari

6-Namangan okrug saylov komissiyasi

(Yoshlar markazi binosi, Namangan shahri, Alisher Navoiy ko‘chasi, 15-uy, telefonlar: 0-369 227-26-28, 227-26-29)

Raisi

1.

Matkarimov Paxridin Jurayevich

Namangan muhandislik-pedagogika institutining rektori

Rais o‘rinbosari

2.

Chuboyeva Ozodaxon Kuvonchbekovna

Namangan davlat universitetining “Huquqshunoslik” kafedrasi katta o‘qituvchisi

Kotibi

3.

Najmiddinov Abdumutalli

“Mahalla” xayriya jamoat fondi Uychi tumani bo‘linmasi raisi

A’zolari

4.

Dexkanov Dilshod Davlatovich

Ta’lim, fan va madaniyat xodimlari kasaba uyushmasi Pop tumani kengashi raisi

5.

Kimiyonozorova Shaxzadaxon Moxammadnozorovna

To‘raqo‘rg‘on tumanidagi ijtimoiy-iqtisodiyot va sport kolleji direktori

6.

Kobulov A’zamjon Yunusovich

Mingbuloq tumani statistika bo‘limi boshlig‘i

7.

Mo‘minov Isroiljon Ibragimovich

Chust tumanidagi pedagogika va servis kasb-hunar kolleji direktori o‘rinbosari

8.

Otaxonov Muxammadjon Tojiboyevich

Norin tumanidagi 42-maktab direktori

9.

Sultanova Mamurajon Raxmanovna

Kosonsoy tumanidagi 9-davlat ixtisoslashtirilgan maktab direktori

10.

So‘fixo‘jayev Ziyovuddin Mahmudjonovich

Chortoq tumanidagi xalq ta’limi muassasalari faoliyatini metodik ta’minlash va tashkil etish bo‘limining kadrlar bo‘yicha inspektori

11.

Usmanova Saodat Umarovna

Namangan davlat universitetining “Pedagogika va psixologiya” kafedrasi o‘qituvchisi

7-Samarqand okrug saylov komissiyasi

(Samarqand davlat universiteti qoshidagi 2-akademik litsey binosi, Samarqand shahri, Rudakiy ko‘chasi, 237-uy, telefonlar: 0-366 239-55-16, 239-55-17, 239-55-18)

Raisi

1.

Toshev Farmon Ishoqovich

“Zarafshon” va “Samarkandskiy vestnik” gazetalarining birlashgan tahririyati bosh muharriri

Rais o‘rinbosari

2.

Mamatov Xudoyor Teshayevich

Samarqand viloyati adliya boshqarmasi boshlig‘i

Kotibi

3.

Yakubjonova Dilfuza Kodirovna

Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Samarqand filiali “Axborot ta’lim texnologiyalari” kafedrasi mudiri

A’zolari

4.

Aslanov Abdullo Ubaydulloyevich

“Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Samarqand viloyati kengashi raisi

5.

Bekova Mashxura Eshtemirovna

Pastdarg‘om tumanidagi 48-maktab direktori

6.

Igamberdiyev Baxromjon Nagmatovich

Samarqand viloyati sog‘liqni saqlash boshqarmasi boshlig‘i

7.

Kompolshik Yelena Aleksandrovna

Samarqand shahridagi 43-maktab direktori

8.

Rizayev Shuxrat Kasimovich

Samarqand transport va kommunal xo‘jalik kasb-hunar kolleji direktori

9.

Sattarov Shuxrat Xasanovich

Samarqand qishloq xo‘jalik institutining moliya-iqtisodiyot ishlari bo‘yicha prorektori

10.

Umarov Azamat Mardonovich

Samarqand viloyati xalq ta’limi boshqarmasi boshlig‘i

11.

Yuldashev Sherali Mamaraimovich

“Mahalla” xayriya jamoat fondi Samarqand viloyati bo‘limi boshqaruvi raisi

8-Sirdaryo okrug saylov komissiyasi

(Sirdaryo viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi binosi, Guliston shahri, Mustaqillik ko‘chasi, 66-uy, telefonlar: 0-367 225-13-17)

Raisi

1.

Qudratov Solijon Sulaymonovich

Fuqarolik jamiyati shakllanishini monitoring qilish mustaqil instituti Sirdaryo viloyati hududiy bo‘linmasi rahbari

Rais o‘rinbosari

2.

Udayeva Sayyora Abduraxmanovna

“Mahalla” xayriya jamoat fondi Sirdaryo viloyati bo‘limi boshqaruvi bosh mutaxassisi

Kotibi

3.

Yusupov G‘aybulla Gadaybayevich

Respublika Ma’naviyat targ‘ibot markazi Sirdaryo viloyati bo‘limi rahbari

A’zolari

4.

Axmedov Lazizbek Ne’matovich

“Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Sirdaryo viloyati kengashi raisi

5.

Djonjigitova Gulchexra Isakovna

Yangiyer shahridagi “Nozigul-Sardor-Oq oltin” mas’uliyati cheklangan jamiyati menejeri

6.

Zakirov Botir Sabitovich

Guliston davlat universiteti rektori

7.

Mavlyanov Elmurad

“Sirdaryo haqiqati” gazetasi bosh muharriri o‘rinbosari

8.

Xasanova Muxtaram Urushovna

Boyovut tumanidagi 19-maktab direktori

9.

Egamberdiyev Nosirjon Maxmudovich

Sirdaryo viloyati o‘rta maxsus, kasb-hunar ta’limi boshqarmasi boshlig‘i

9-Surxondaryo okrug saylov komissiyasi

(1-bolalar musiqa va san’at maktabi binosi, Termiz shahri, Alisher Navoiy ko‘chasi, 12-«V» uy, telefonlar: 0-376 221-70-14, 221-70-43)

Raisi

1.

Axmedov Abdukarim Abduraxmonovich

Surxondaryo viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi raisi

Rais o‘rinbosari

2.

Qurbanov Chori Shaymamatovich

“O‘zbekiston temir yo‘llari” aksiyadorlik jamiyati Termiz temir yo‘l birlashgan shifoxonasi bosh shifokori

Kotibi

3.

Alimardonova Zebuniso Mamarajabovna

Termiz Arxeologiya muzeyi direktori

A’zolari

4.

Jabbarova Feruza Xojimuratovna

Termiz davlat universiteti qoshidagi

5.

Nurmuxamedov Botir O‘ralovich

Markaziy bank Surxondaryo viloyati bosh boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari

6.

Rasulov G‘ayrat Pardayevich

Termiz davlat universiteti tarix fakulteti dekanining o‘quv ishlari bo‘yicha o‘rinbosari

7.

Choriyev Abduzoir

“Nuroniy” jamg‘armasi Sherobod tumani bo‘limi raisi

8.

Sharipov Firdavs Xolnazarovich

Fuqarolik jamiyati shakllanishini monitoring qilish mustaqil instituti Surxondaryo viloyati hududiy bo‘linmasi rahbari o‘rinbosari

9.

Qarshiyev Erkin O‘rolovich

“Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Surxondaryo viloyati kengashi raisining birinchi o‘rinbosari

10.

Qoraqulova Muyassar Zafarovna

Mannon Uyg‘ur nomidagi Surxondaryo viloyati musiqali drama teatri direktori

11.

Qodirova Muyassar Jumayevna

O‘zbekiston sog‘liqni saqlash xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashining Surxondaryo viloyati bo‘yicha mas’ul tashkilotchisi

10-Toshkent viloyati okrug saylov komissiyasi

(Toshkent viloyati moliya boshqarmasi binosi, Toshkent shahri, Amir Temur shoh ko‘chasi, 17-uy, telefonlar: 0-371 232-80-54)

Raisi

1.

Xamidov Xakimdjan

“Mahalla” xayriya jamoat fondi Toshkent viloyati bo‘limi boshqaruvi raisi

Rais o‘rinbosari

2.

Yuldasheva Muxabbat Shavkatovna

“Sog‘lom avlod uchun” xalqaro xayriya fondi Toshkent viloyati hududiy filiali direktori

Kotibi

3.

Tashxodjayev Rustam Saidxodjayevich

Qibray tumani “Oq qovoq” qishloq fuqarolar yig‘ini raisi

A’zolari

4.

Boboqulov Sirojiddin Suyunovich

Toshkent viloyati mehnat bosh boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

5.

Kadirxanova Malika Akbarovna

“Tadbirkor ayol” O‘zbekiston ishbilarmon ayollar assotsiatsiyasi Toshkent viloyati bo‘limi raisi

6.

Musashayxov Laziz Tulyaganovich

Toshkent viloyati adliya boshqarmasi boshlig‘i

7.

Nosirov Jaxongir Abdukarimovich

Toshkent viloyati sog‘liqni saqlash boshqarmasi boshlig‘i

8.

Toshpulatov Xurshid Baxtiyor o‘g‘li

Toshkent viloyati madaniyat va sport ishlari boshqarmasi boshlig‘i

9.

Turdiboyeva Ra’no Eshovna

Toshkent davlat agrar universtiteti qoshidagi akademik litsey direktori

10.

Xaldarbekov Azim Karimjanovich

Toshkent viloyati o‘rta maxsus, kasb-hunar ta’limi boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

11.

Egamberdiyeva Xonim Salomovna

Toshkent viloyati xalq ta’limi boshqarmasi metodika markazi rahbari

11-Farg‘ona okrug saylov komissiyasi

(O‘zbekiston “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Farg‘ona viloyati kengashi binosi, Farg‘ona shahri, Sayilgoh ko‘chasi, 27-uy, telefonlar: 0-373 244-26-53, 244-13-23)

Raisi

1.

Sobirov Nabijon Aminovich

“Farg‘ona haqiqati” va “Ferganskaya pravda” gazetalari bosh muharriri

Rais o‘rinbosari

2.

Soliyeva O‘ktamxon Qozoqovna

Yozyovon tumanidagi 22-maktab o‘qituvchisi

Kotibi

3.

Polvonov Sherzodjon Fazlitdinovich

“Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Farg‘ona viloyati kengashi raisi

A’zolari

4.

Abdug‘aniyeva Xamidaxon Mamadaliyevna

Farg‘ona shahridagi 27-maktab direktori

5.

Vech Olesya Yaroslavna

Farg‘ona davlat universiteti o‘qituvchisi

6.

Kamolov Yusufjon Shamsiddinovich

Farg‘ona viloyati arxiv ishi hududiy boshqarmasi boshlig‘i

7.

Kasimova Dilafruz Shavkatovna

Farg‘ona davlat universiteti qoshidagi 3-akademik litsey direktori

8.

Maxametova Matlyuba Adilovna

Farg‘ona shahar Fuqarolik holati dalolatnomalarini yozish bo‘limi mudirasi

9.

Otaqulov Oybek Xamdamovich

Farg‘ona politexnika instituti rektori

10.

Saydaxmedov Shamshidinxo‘ja Muxtorovich

“Farg‘ona neftni qayta ishlash zavodi” unitar sho‘ba korxonasi direktori

11.

Salimova Manzura Alimovna

Farg‘ona viloyati “Ona va bola” skrining markazi direktori

12.

Sulaymonov Ma’sudjon Muminovich

O‘zbekiston Milliy axborot agentligining Farg‘ona viloyati bo‘yicha muxbiri

13.

Raximova Dilorom Shokirovna

O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining Farg‘ona viloyati teleradiokompaniyasi bosh muharriri

14.

Turdaliyev Boxirjon Ilxomovich

Beshariq tumani “Vodiy naslli parranda” xususiy kichik korxonasi rahbari

15.

Umarov Odiljon Maxmudovich

Farg‘ona viloyati sog‘liqni saqlash boshqarmasi boshlig‘i

12-Xorazm okrug saylov komissiyasi

(“Barkamol avlod” bolalar markazi binosi, Urganch shahri, G‘afur G‘ulom ko‘chasi, 1-uy, telefonlar: 0-362 223-18-12, 223-18-14, 223-18-15)

Raisi

1.

Jabborov Ravshan

Xorazm viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi raisi

Rais o‘rinbosari

2.

Sadullayeva Faraxat Aminovna

Urganch shahridagi “Sadullayeva Faraxat Aminovna” hunarmandchilik maktabi direktori

Kotibi

3.

Bekchanov Baxram Masharipovich

Fuqarolik jamiyati shakllanishini monitoring qilish mustaqil instituti Xorazm viloyati hududiy bo‘linmasi yetakchi mutaxassisi

A’zolari

4.

Adamboyev Odilbek Jumabayevich

Xorazm viloyati teleradiokompaniyasi direktorining o‘rinbosari

5.

Kadirova Nigora Nurmatovna

Urganch shahar xalq ta’limi muassasalari faoliyatini metodik ta’minlash va tashkil etish bo‘limi mudiri

6.

Kurbanbayeva Gulsara Axmedovna

Xorazm viloyati perinatal markazi bosh shifokori

7.

Normetov Bekturdi Niyazmetovich

Xorazm viloyati Davlat sanitariya-epidemiologiya nazorati markazi bosh shifokori

8.

Masharipov Qaxramon Bekchanovich

Xorazm viloyati adliya boshqarmasining bo‘lim boshlig‘i

9.

Sabirova Komila Maqsudovna

Urganch davlat universiteti “Ingliz tili va adabiyoti” kafedrasi o‘qituvchisi

10.

Sharipov Sharipbay

Urganch shahridagi 5-Al-Xorazmiy nomidagi mahalla fuqarolar yig‘ini raisi

11.

Yangiboyeva Sohiba Ro‘zmat qizi

“Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Xorazm viloyati kengashi faoli

13-Qashqadaryo okrug saylov komissiyasi

(“O‘zgeoburg‘uneftgaz” aksiyadorlik kompaniyasi binosi, Qarshi shahri, Mustaqillik ko‘chasi, 35-uy, telefonlar: 0-375 221-49-83, 221-38-48, 221-57-01)

Raisi

1.

Jurayev Ismoil Shodiyevich

Xususiylashtirish, monopoliyadan chiqarish va raqobatni rivojlantirish davlat qo‘mitasi Qashqadaryo viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i

Rais o‘rinbosari

2.

Qurbonov Sobirjon Po‘latovich

“Sho‘rtan gaz-kimyo majmuasi” unitar sho‘ba korxonasi bosh mutaxassisi

Kotibi

3.

Oripova Sayyora Miyliyevna

Koson tumanidagi 2-maktab direktori

A’zolari

4.

Alisherov Nabi Abdiyevich

G‘uzor tumanidagi “Abdi ota Allayev” fermer xo‘jaligi rahbari

5.

Kurbanov Ilxam Uzakovich

Qarshi magistral kanalidan foydalanish boshqarmasi boshlig‘i

6.

Nazarova Nilufar Boyqobilovna

“Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Qashqadaryo viloyati kengashi raisi o‘rinbosari

7.

Pardayeva Moxidil Qamarovna

Qarshi tumanidagi 55-maktab direktori

8.

Raxmatov Xasan Ibragimovich

“Nuroniy” jamg‘armasi Chiroqchi tumani bo‘limi raisi

9.

Tursunov Xusan Mirzayevich

Qashqadaryo viloyati adliya boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i

10.

Xasanova Yulduz Murtozayevna

Qarshi muhandislik-iqtisodiyot instituti “Buxgalteriya hisobi va audit” kafedrasi katta o‘qituvchisi

11.

Shukurov Botir Zokirovich

“O‘zgeoburg‘uneftgaz” aksiyadorlik kompaniyasiga qarashli “Geoburneftgazservis” sho‘ba korxonasi boshlig‘i o‘rinbosari

14-Toshkent shahar okrug saylov komissiyasi

(Toshkent shahar hokimligi ma’muriy binolardan foydalanish departamenti binosi, Toshkent shahri, Amir Temur shoh ko‘chasi, 14-uy, telefonlar: 0-371 232-11-66)

Raisi

1.

Yunusxodjayev Axmatxodja Nigmanovich

Toshkent farmatsevtika instituti rektori

Rais o‘rinbosari

2.

Kanyazov Yesemurat Sultamuratovich

Toshkent davlat yuridik universitetining rektori

Kotibi

3.

Bekov Ixtiyor Rustamovich

Chilonzor tumanidagi “Biznes loyyers grup” advokatlik firmasi advokati

A’zolari

4.

Anvarov Shukurulloxon Maxsudxon o‘g‘li

O‘zbekiston milliy universiteti “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi

5.

Ermakova Tamara Tairovna

Toshkent shahar Moliya bosh boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari, «Byudjet bo‘limi» boshlig‘i

6.

Maxbubov Dilshod Muminovich

Yunusobod tumanidagi Uvaysiy nomidagi mahalla fuqarolar yig‘ini raisi

7.

Maxsumov Saidjon Qosimjonovich

“Xalq so‘zi” gazetasi Parlament hayoti, ijtimoiy-siyosiy va huquq masalalari bo‘limi muxbiri

8.

Rasulova Nozima Bozorboyevna

Uchtepa tumanidagi “Sharq guli” mahalla fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat va ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi

9.

Rizayev Farxod Xamidullayevich

Toshkent davlat texnika universiteti rektori

10.

Xusanboyeva Nilufar Qosimboyevna

Yakkasaroy tumanidagi 144-maktab direktori

11.

Yuldasheva Umida Tuxtamuradovna

Toshkent to‘qimachilik va yengil sanoat instituti qoshidagi akademik litsey direktori

2.Mazkur qaror O‘zbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasining rasmiy veb-saytida, shuningdek, boshqa manbalarda e’lon qilinsin.

Markaziy saylov komissiyasi Raisi M.Abdusalomov

Toshkent shahri,
2016-yil 23-sentabr



Просмотров: 13465