O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi

O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida akkreditasiyadan o‘tgan xorijiy ommaviy axborot vositalari vakillari ro‘yxati

(2019-yil 5-iyul holatiga ko‘ra)


Ism, familiya
Ommaviy axborot vositasi nomi
Mamlakat
1 Abid Ahmad BasirArzu Radio TVAfg‘oniston
2 Said Sanjar BarlasArzu Radio TVAfg‘oniston
3Navbahor Imamova“Amerika ovozi” teleradiokompaniyasiAmerika Qo‘shma Shtatlari
4Peter Leonard“Eurasianet” axborot agentligiAmerika Qo‘shma Shtatlari
5 Avazbek Toxirov“BBC” teleradiokompaniyasiBuyuk Britaniya
6 Penelopa MorvantBBC MonitoringBuyuk Britaniya
7Joanna LillisJurnal “The Economist”Buyuk Britaniya
8Muxammadsharif Mamatkulov“Reuters” axborot agentligiBuyuk Britaniya
9Sherali Avezmetov“Fars news” axborot agentligiEron
10Stanislav Xodjayev“France-Presse” agentligiFransiya
11Shuxratjon Xurramov“France-Presse” agentligiFransiya
12 Gulu Kazimov“AzerTAj” axborot agentligiOzarbayjon
13Muhammad Abbas Xan“The Daily Ittehad” gazetasiPokiston
14Mahmud Kazakbaev“Alliance press” axborot agentligiQirg‘iziston
15 Tulanbay Kurbanov“Kabar” Qirg‘iziston Milliy axborot agentligiQirg‘iziston
16Miras Kuandikov“Kazinform” xalqaro axborot agentligiQozog‘iston
17 Jamoliddin Turdimov“Kursiv” gazetasiQozog‘iston
18Kanat Junisbekov“Xabar” agentligiQozog‘iston
19Temir Ismoilov“Xabar” agentligiQozog‘iston
20Andrey Kudryashov“Fergana.ru” axborot agentligiRossiya
21Sardor Xasanov“Interfaks” axborot agentligiRossiya
22Dinara Khabibullina“Noviy Vek” radiotelevideniyesiRossiya
23Mirzokir Mirsagatov“Noviy Vek” radiotelevideniyesiRossiya
24Dmitriy Povarov“Rossiya segodnya” xalqaro axborot agentligiRossiya
25 Dilshoda Rahmatova“Sputnik” xalqaro axborot agentligiRossiya
26Ramiz Bahtiyarov“Sputnik” xalqaro axborot agentligiRossiya
27 Valeriy BiryukovTASS axborot agentligiRossiya
28 Arman BaydauletovVGTRKRossiya
29Fedor PlotnikovVGTRKRossiya
30 Robert FrantsevVGTRKRossiya
31Mirasror Axrorov“Faraj” gazetasiTojikiston
32Baxtiyor Abdukarimov“Anadolu” axborot agentligiTurkiya
33Mehmet Janpolat“TRT” radiotelevideniyesiTurkiya
34Mohira Maqsudova“TRT” radiotelevideniyesiTurkiya
35 Rustamjon Saatov“TRT” radiotelevideniyesiTurkiya
36Gu SinCCTVXitoy
37Li AiliCCTVXitoy
38Song YipingCCTVXitoy
39Syu HongboCCTVXitoy
40Vang BinCCTVXitoy
41Vang SiaosueCCTVXitoy
42Yang SiaogangCCTVXitoy
43Zhang RanCCTVXitoy
44Zhang YuyaoCCTVXitoy
45Ven LunszeChina News ServiceXitoy
46Chjou Hanbo“Jenmin Jibao” gazetasiXitoy
47Li Yaoyuan“Jingji Jibao” gazetasiXitoy
48Chjou Fen“Jingji Jibao” gazetasiXitoy
49Say Godun“Sinhua” axborot agentligiXitoy
50Zafar Xalilov“Sinhua” axborot agentligiXitoy
Marta o`qilgan: 58926